Agility handling
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Výchova a výcvik, Vydáno dne: 18. 04. 2018Rozšiřujeme naši nabídku výcvikových lekcí o AGILITY HANDLING a rádi bychom vás pozvali na úvodní lekci, ve které bude představen systém handlingu. Dále si něco povíme o skokové technice, o různých metodách učení slalomu a zónových překážek a dostaneme se i k tomu, jak psy na lekcích připravovat před cvičením a jak je následně vychodit a protáhnout.

 

 

 

Lekce povede Lucka Růžičková.

 


Základy agility a handlingu

 

 

 

Agility je poměrně mladá disciplína, která se především posledních pár let neuvěřitelně vyvíjí. Když srovnáme videa z mistrovských soutěží z doby před 15ti lety a dnes, vidíme jak moc se nároky na psy i psovody zvýšili. Je to sport, ve kterém jde především o rychlost a přesnost (rychlý pes nám bude k ničemu, pokud ho správně „nenavádíme“) a s oběma těmito věcmi jde pracovat různými způsoby. Pomalejší psi se dají pomocí různých cvičení a her zrychlit, rychlejší a zbrklí pejsci se naopak mohou učit lepší sebekontrole. Psovodi se díky ucelenému systém u handlingu mohou naučit být pro svého psa mnohem lépe čitelní. Na těchto lekcích se tedy budou učit jak pejsci, tak páníčci. U psů budeme klást důraz na to, aby dokonale chápali všechny povely a u překážek si je byli schopni spojit i s gesty psovodů. U lidí se pak zaměříme na to, jaké musí vydávat signály tělem i slovní a jak pracovat s jejich načasováním.

 

 

 

Na lekcích se budeme věnovat především práci MIMO PARKUR (práce s targety nebo samostatnými překážkami, maximálně zapojených do krátkých sekvencí), která je základem pro rychlé, samostatné a bezpečné překonávání parkurů. Hodiny jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé týmy, které chtějí své techniky „pilovat“ nebo zlepšit překonávání určitých překážek. Zónové překážky, slalom ale i překonávání skokových překážek je možné učit shapingem. Pro týmy, co se pozitivní motivaci nevěnují, využijeme jin&yacut e;ch met od, ale důraz bude kladen na to, aby pes překážky opravdu chápal a uměl je samostatně překonávat. Lekcí se mohou účastnit, jak dospělí pejsci, tak štěňátka, cvičení dle věku pejska přizpůsobíme. Práce mimo parkur je v agility opravdu hodně, takže i mladí pejsci budou mít spoustu cvičení, která jim v pozdějším věku na parkurech velmi pomohou.

 

 

 

O důležitosti správného vedení psa v agility se můžete přesvědčit na slow motion videu (Dája a Lucka)

 
https://www.youtube.com/watch?v=zPcpa7vrdaY
 

 
Lekce budou probíhat v Řeporyjích a naleznete je pod standardními lekcemi agility, v poznámce pak bude uvedeno základy agility a handlingu.

 

Lucku najdete jako LR.