Festival zvířat
Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 29. 09. 2016Ve dnech 1. - 2. října 2016 se koná na Výstavišti Praha - Holešovice, v Křižíkových pavilonech a na venkovních plochách areálu výstaviště, FESTIVAL ZVÍŘAT.

 


Pořadateli FESTIVALU ZVÍŘAT jsou Nadace na ochranu zvířat, Incheba Expo Praha spol. s.r.o., Haf & Mňau a CoolCats.

 

Slavnostní zahájení Festivalu zvířat proběhne v sobotu 1. 10. 2016, od 13 do 13:30 hodin, na pódiu Křižíkovy fontány, za účasti zástupců pořadatelů, paní Marty Kubišové, patronky Nadace na ochranu zvířat, Mgr. Petra Štěpánka CSc., starosty městské části Praha 4 a JUDr. Jiřího Pospíšila, poslance Evropského parlamentu.

 

V rámci FESTIVALU ZVÍŘAT jsou pořádány následující hlavní akce:

 

SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2016

 
oslava svátku zvířat nabízející pestrý a zábavný program pro veřejnost 
 
Akce se koná pod záštitou Mgr. Petra Štěpánka CSc., starosty MČ Praha 4 a za finanční podpory této městské části.

 

ANIMAL EXPO

 
veletrh krmiv a chovatelských potřeb pro domácí zvířata

 

BLACK & WHITE

 
I. TICA výstava koček v ČR

 

III. REKORD BULL SRAZ

 
největší sraz psů bull plemen v ČR

 

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a pestrý program akce Světový den zvířat 2016.

 

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý a zábavný program, jehož součástí budou mimo jiné ukázky zájmových, sportovních a volnočasových disciplín se psy – např. Agility, Dogdancing, Dogfrisbee, Dogfitness, Treibball, Puller sport, Hersenwerk, Nosework, Psí triky, Canicross, Biatlon se psy aj., ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích a signálních psů, ukázky práce a výcviku záchranářských psů, ukázky práce psovodů Celní správy ČR, ukázky zdravotnické záchranné služby veterinární, ukázky odchytu zvířat, prezentace neziskových organizací pečujících o zvířata napříč spektrem druhů (prasátka chovaná v domácnosti, zájmová zoologická zvířata aj.), dále pódiová vystoupení odborníků specializujících se na problémové chování koček a psů a fyzioterapii zvířat, "mazlírna" se psy a adopční nabídka psů z útulků, prezentace útulků pro opuštěná domácí zvířata a záchranných stanic pro volně žijící živočichy (netopýři, draví ptáci, ježci aj.).

 

Divácky atraktivní jistě bude i přehlídka a ukázky miniaturních, fríských, velšských a huculských koní nebo ukázky disciplíny Králičí hop.

 

Součástí programu Světového dne zvířat 2016 bude také Svatováclavská umisťovací výstava koček, 1. Národní výstava adoptovaných psů - BEST FRIEND a charitativní Procházka s motýlky v rámci  projektu "Motýlci sluší i pomáhají" ve prospěch útulků v ČR.

 

Na programu jsou také sportovní, dovednostní a zábavné soutěže o ceny pro děti, dospělé i zvířata, odborné poradny Nadace na ochranu zvířat a charitativní sbírka krmiv, pamlsků, chovatelských potřeb a vybavení pro útulky a záchranné stanice pro volně žijící živočichy v ČR.

 

Srdečně vás zveme na Světový den zvířat 2016 / Festival zvířat a těšíme se na setkání s vámi na této jedinečné akci.

 

Více informací o akci:

 

https://www.facebook.com/events/1767639663452306/

 

http://www.incheba.cz/veletrh/festivalzvirat.html

 

www.ochranazvirat.cz