Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY





 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
102 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Psí sporty a kdy s nimi začít?

Vydáno dne 27. 09. 2019 (952 přečtení)

Asi každý, kdo si přiveze domů štěňátko, se kterým plánuje různé psí sporty (ať už rekreačně či s ambicemi), se nemůže dočkat, až s tréninky začne. Ale kdy a jak se sporty začínáme, je velice důležité.

Reklama



 

 

Psí kostra a klouby se vyvíjí minimálně do 12ti měsíců věku, u některých kloubů trvá vývoj dokonce déle a ještě v závislosti na velikosti daného jedince. V období růstu je tedy důležité pejsky nepřetěžovat a nenutit k nepřirozenému a nekontrolovanému pohybovému zatížení. Neznamená to ovšem, že musíme štěňátka držet v tomto období na vodítku a netrénovat s nimi vůbec. Naopak – v tomto období je důležité navázat se svým pejskem vztah, naučit se vzájemně správnému hraní a motivaci k práci, nastavit si pravidla pro odměny a začít budovat základy, na kterých budete celý společný život stavět.

 

 

 

Pokud například plánujeme s pejskem dogfrisbee, je jasné, že mu nemůžeme talíře házet, protože to je pro vývoj štěněte nebezpečné. Ovšem učení zájmu o hračku, následně o frisbee, kutálení a nošení frisbee rychle zpět k psovodovi, to vše učit můžeme.


 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V agility zase mladého pejska nemůžeme brát na parkur, ale můžeme učit obíhání různých předmětů, případně bočnic, učí se targety pro zónové překážky a mnoho další práce, která je pro mladého psa bezpečná a na parkuru později velmi potřebná.

 

  

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Ze všeho nejdůležitější je ale vybudovat si se svým psem ten správný vztah, zvykat ho na různá prostředí pro práci a socializovat a seznamovat ho s co možná nejvíce věcmi a situacemi. Tohle vše pak u svého dospělého sportovce jistě oceníte.

V našem výcvikovém středisku tak pro všechny tyto pejsky nabízíme klasické socializační lekce a dále pak lekce pozitivní motivace, sportovní přípravy a agility handlingu, kde se na dané sporty mohou připravovat všichni bez rozdílu věku.

 

Video (pes 16. měsíců, práce na sekvencích a nízkých skočkách, skokovka, target - rám na áčku). 
https://www.youtube.com/watch?v=i2LZFlMSmNY

 

Lucie Růžičková
Instruktor agility handlingu, pozitivní motivace a dogdancingu

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2821  (2821 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2125  (2125 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2095  (2095 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2096  (2096 hl.)
Neřeším to
2305  (2305 hl.)

Celkem hlasovalo: 11442


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie