Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
35 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Nová kloubní výživa Canvit Chondro s masovou příchutí pro psy

Vydáno dne 04. 04. 2018 (507 přečtení)

Firma Canvit, přední český výrobce krmiv a vitaminových doplňků pro domácí mazlíčky, představila nové, ochucené tablety Canvit Chondro pro psy. Kloubní výživa ve formě tablet, nově s příchutí jater, je určena pro ochranu, léčbu i podporu vývoje a růstu kloubů psů všech plemen. Canvit je dceřinou společností VAFO PRAHA, předního českého výrobce krmiv Brit pro psy, kočky a hlodavce.


Nové, velmi chutné vitamínové doplňky Canvit Chondro a Chondro Maxi představují komplexní kloubní výživu pro psy ve formě tablet, které je vhodné užívat pravidelně. Pravidelné podávání kloubní výživy je zásadní pro potlačení bolestivosti a zlepšení hybnosti kloubů, což se projeví zvýšenou aktivitou a radostí ze života. Avšak podávání tablet bývá pro většinu majitelů neustálým hledáním způsobu, jak tabletu zatraktivnit, aby ji pes nevyplivl. A neochota přijímat tablety je i častou příčinou předčasného ukončení léčby a zhoršení zdravotního stavu psa.

 

Tablety Canvit Chondro nabízejí jednoduchý a bezpečnější způsob dlouhodobého podávání kloubní výživy pro aktivní život bez bolesti. Psy jsou výborně přijímány díky přidanému hydrolyzátu kuřecích a vepřových jater. Průzkum ukázal, že tablety Canvit Chondro přijímalo dobrovolně dokonce více než 70 % psů v porovnání s konkurenčními přípravky. Během studie chutnosti je velká část psů považovala dokonce za pochoutku, ne za tabletu.

 

Kloubní výživa Canvit Chondro je určena pro ochranu a léčbu kloubů u rostoucích a zdravých psů všech plemen a na podporu vývoje a růstu kloubů u štěňat a rostoucích psů. Vhodné jsou rovněž k regeneraci a ochraně kloubů u aktivních psů a ke zpomalení opotřebení kloubů u stárnoucích a obézních psů.

 

Tablety Canvit Chondro Super obsahují navíc MSM (Biologicky (organicky) vázaná sýra ve formě methylsulphonylmethanu) a kyselinu hyaluronovou, tj. látky s prokázaným protizánětlivým a analgetickým účinkem. Jsou proto vhodné v případě osteoartritidy kloubů a u aktivně sportujících, obézních či starších psů s omezenou pohyblivostí.

 

Přípravky obsahují základní stavební kameny kloubní chrupavky. K těm patří glukosamin, chondroitin a kolagen – látky, které při jejich pravidelném užívání dokážou opotřebení kloubní chrupavky zpomalit. Chondroitin pomáhá tím, že váže vodu, udržuje elasticitu chrupavek a blokuje enzymy poškozující chrupavku. Glukosamin stimuluje metabolismus chondrocytů, tj. hlavních buněk obsažených v chrupavce, a zpomaluje degeneraci chrupavky. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost chrupavek a kloubních struktur. Důležitý je i vitamin C, který se podílí na metabolismu kolagenu a chrání buňky před oxidačním poškozením. Mezi další látky, které dokážou potlačit zánětlivé procesy a bolestivost kloubu, patří kyselina hyaluronová nebo MSM.

 

Přípravky Canvit Chondro představují kvalitní kloubní výživu vyráběnou v České republice – jsou bezpečné a nezpůsobují žádné alergie.

 
 

Rizika onemocnění kloubů

Mezi rizikové faktory, které klouby poškozují, patří vrozené onemocnění kloubů (dysplazie kyčlí, ramen a loktů), sportovní zátěž, obezita, vyšší hmotnost velkých plemen psů nebo zánětlivé onemocnění kloubů (osteoartritida). Poškozená chrupavka vyvolává zánět, dochází k otoku kloubu, který se stává bolestivým, a omezení pohyblivosti kloubu. Bolestivost kloubů se nejčastěji projevuje kulháním, sníženou ochotou psa k pohybu a hře, ztuhlostí, odmítáním chůze do schodů a zdolávání překážek.

 

                                                           

 

1/ Canvit Chondro – vhodné pro psy do 25 kg pro prevenci problémů s pohybovým aparátem, psy s vyšším rizikem pohybových obtíží.  Cena: 176 Kč (100 g) a 373 Kč (230 g).

2/ Canvit Maxi – vhodné pro psy nad 25 kg pro prevenci problémů s pohybovým aparátem, psy s vyšším rizikem pohybových obtíží (stárnoucí psy, aktivní psy a psy s nadváhou). Cena: 658 Kč (500 g) a 1 270 Kč (1 kg).

3/ Canvit Super – vhodné pro psy nad 25 kg pro regeneraci kloubů, zlepšení pohyblivosti, zmírnění bolestivosti při jejím pokročilém stupni či zvýšeném riziku pohybových obtíží. Doporučeno i pro psy s diagnózou dysplazie kyčelního kloubu, artrózou, pro psy velkých plemen od období rychlého růstu do dospělosti, psy s nadměrnou zátěží pohybového aparátu a seniory. Cena: 436 Kč (230 g) a 827 Kč (500 g).

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1497  (1497 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1179  (1179 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
984  (984 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1059  (1059 hl.)
Neřeším to
1085  (1085 hl.)

Celkem hlasovalo: 5804


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie