Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
90 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

For Pets 2016

Vydáno dne 05. 04. 2016 (1098 přečtení)

Veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata...

Reklama


 

V letošním roce se koná již 6. ročník veletrhu FOR PETS, největšího veletrhu chovatelských potřeb pro zvířata v ČR. Veletrh proběhne ve dnech 7. 4. až 10. 4. 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Veletrh je zaměřen na všechna domácí zvířata – kočky, psy, hlodavce, ale také na terarijní a exotická zvířata. Veletrh přináší novinky a trendy v oblasti krmiv, veterinárních přípravků a chovatelských potřeb.

Hlavním partnerem veletrhu FOR PETS je již od roku 2011 Nadace na ochranu zvířat, která vždy připravuje pestrý a zajímavý doprovodný program, letošní rok nebude výjimkou.

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci veletrhu shlédnout mimo jiné ukázky práce zdravotní záchranné služby veterinární (PET-MEDIC), ukázky odchytu zvířat (Vet-servis), dále také ukázky výcviku asistenčních a záchranářských psů či ukázky zájmových, sportovních a volnočasových aktivit se psy – např. Dogdancing, Dogfitness, Treibball, Dogfrisbee aj. Nebudou chybět ani pódiová vystoupení odborníků – mezi jinými např. RNDr. Františka Šusty, Ph.D. (specialista na trénink zvířat v ZOO Praha), Ing. Renaty Masopustové (Česká zemědělská univerzita v Praze), Ing. Dagmar Zieglerové (ZO ČSOP Nyctalus), Kateřiny Plačkové (Physio Dog – fyzioterapie zvířat) nebo Kláry Vodičkové (Bad-kitty, převýchova koček).

Nadace na ochranu zvířat přizvala k účasti na doprovodném programu celou řadu zájmových organizací i profesionálů. Teprve podruhé se veletrhu FOR PETS zúčastní Asociace chovatelů miniaturních koní ČR. Pro miniaturní koně bude po celé 4 dny veletrhu vyhrazen speciální ukázkový prostor v hale č. 6. Divácky atraktivní jistě bude také vystoupení Staff Bull Show ostravského Lucky Bull Teamu, zaměřujícího se na sportovní aktivity s bull plemeny psů. Ukázky své práce předvede také Útvar psovodů Městské policie Praha a Celní správa ČR.

Ukázky výcviku dovedností asistenčních a vodících psů bude prezentovat organizace Pes Pro Tebe z.s., záchranářské dovednosti psů pak Záchranná brigáda kynologů Praha. Ukázky zájmových, sportovních a volnočasových aktivit se zvířaty předvedou mezi jinými: CzechBlack – Frisbeeland pod vedením Yvony Andrové (Dogfrisbee), Ing. Alena Smolíková (Dogdancing), Kateřina Veinlichová (Dogdancing), Anna Krejčová – Canis Minor (Dogdancing), Škola pracovní a zábavné kynologie, Haf Bez Obav s. r. o. (Dogfitness), Běhej se psem a Nativia s.r.o. (Canicross), Dog Center Aktij (Agility), Klub Králičí hop, Treibball klub ČR nebo Klub Obedience CZ. Představena bude také nepříliš známá disciplína Hersenwerk – hlavolamy pro psy (Šimona Drábková) nebo nový Puller sport.

Doprovodný program bude zaměřen nejen na zvířata v zájmovém chovu, ale také na hospodářská zvířata a volně žijící živočichy. Ing. Dagmar Zieglerová (ZO ČSOP Nyctalus) představí často nezvané hosty našich domácností – netopýry. Tyto noční savce z rodu letounů, o něž pečuje ZO ČSOP Nyctalus, si návštěvníci veletrhu budou moci prohlédnout v expozici nebo je dokonce nakrmit. Podobně se představí i Záchranná stanice z Pátku u Poděbrad, která pečuje o volně žijící hendikepované živočichy. Paní Martina Katzerová z Českého klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s. návštěvníky veletrhu seznámí s úskalím chovu těchto prasátek. Na programu je také přednáška paní Hany Böhme na téma, jak se psi mohou zapojit do boje proti pašerákům slonoviny. Podobnému tématu se bude věnovat i paní Mgr. Pavla Říhová z České inspekce životního prostředí. Paní Hana Svobodová pak návštěvníkům představí problematiku ochrany mořských želv.

Součástí doprovodného programu bude také odborná poradna Nadace na ochranu zvířat zaměřující se na různá témata (např. kynologická poradna, zdraví a prevence nemocí zvířat aj.). Na programu je již tradičně také Umisťovací výstava koček z útulků, kterou ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat připravuje paní Kateřina Kašparová, šéfredaktorka časopisu Haf & Mňau, která se dlouhodobě věnuje problematice opuštěných zvířat a sama provozuje útulek Kočičí Azyl. Pro představu: díky loňskému veletrhu FOR PETS se podařilo najít nový domov pro 24 koček/kocourů! Návštěvníci veletrhu se budou moci zapojit také do Charitativní sbírky krmiv, chovatelských potřeb a vybavení, pořádané na podporu útulků pro zvířata a záchranných stanic pro volně žijící živočichy.

Děkujeme všem účastníkům doprovodného programu, kteří vystupují bez nároku na honorář, a rovněž všem partnerům, sponzorům a dobrovolníkům, bez nichž bychom se při realizaci doprovodného programu veletrhu FOR PETS v žádném případě neobešli. Děkujeme!

Pro více informací o veletrhu FOR PETS 2016: navštivte internetové stránky www.for-pets.cz, www.ochranazvirat.cz, nebo událost v sociální síti Facebook: https://www.facebook.com/events/1586821348307599/.

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
30.03.2019: Seminář Hrátky s klecí
Chtěli byste, aby váš pes měl pobyt v kleci rád a ne „za trest“? Aby se do klece těšil a vydržel v ní bez stresu odpočívat i cestovat? Představme klec svému psovi jako boudu, která skýtá nejen mnoho zábavy, ale zároveň psovi nabízí bezpečné místo pro odpočinek. Hry s klecí zlepšují i drive psa a prohlubují vztah mezi pánem a psem. Více info ZDE

13.03.2019: HafBO na For Pets
Ve dnech 4. - 7. dubna 2019 se bude konat veletrh For Pets, na kterém se ve čtvrtek a v neděli odpoledne můžete potkat s našimi instruktorkami, které budou provádět ukázky dogfitness. Stavte se, rády Vás uvidí.

10.03.2019: Letní tábory 2019
Program a termíny jsou známy. Místa se začínají postupně obsazovat. Více informací ZDE.

04.03.2019: Kynologická knihovna
Pokud si nechcete doma hromadit kynologické knihy, ale některá témata by jste si rádi přečetli, nabízíme nově i půjčení odborné kynologické literatury. Seznam knih a cenu půjčovného naleznete ZDE. Nabídku budeme postupně rozšiřovat.

26.12.2018: Hotel pro psy HafBezObav
1.1.2019 pro Vás a Vaše psí kamarády otvíráme hotel pro psy (dlouhodobé i krátkodobé hlídání psů) a další doplňující služby. Více informací ZDE. Budeme se těšit :)


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1888  (1888 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1461  (1461 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1332  (1332 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1385  (1385 hl.)
Neřeším to
1403  (1403 hl.)

Celkem hlasovalo: 7469


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie