Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
35 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Oblečení pro psy a moderní materiály

Vydáno dne 16. 02. 2016 (2138 přečtení)

Oblečení pro psy je stále běžnější součástí kynologické výbavy. Pro jeho výrobu se stále častěji používají moderní materiály...

Reklama


 

Oblečení pro psy je stále běžnější součástí kynologické výbavy. Pro jeho výrobu se stále častěji používají moderní materiály shodné s těmi, které naleznete v konfekci určené lidem, a to především v kolekcích sportovního oblečení a oblečení pro volný čas. Jedním z velmi frekventovaných pojmů v této oblasti je pojem softshell.

Mnohdy je mylně považován za zcela nepromokavý a často sami prodejci oblečení (nejen pro psy) nepopisují jeho vlastnosti dostatečně přesně a správně.

 

Víme, co je softshell?

Softhell je označení pro širokou kategorii různých materiálů různé kvality.

Jako Softshell je obyčejně označován sendvičový materiál složený ze dvou nebo tří vrstev, spojených laminací. Prostřední nebo spodní vrstvu tvoří tak zvaná membrána. Je většinou vyrobena z polyuretanu a její kvalita (poměr voděodolnosti a propustnosti) zásadně určuje kvalitu celého sendvičového materiálu.

 

Tato membrána má sloužit tak, že nepropustí vodu z povrchu dovnitř (kapka vody je až 2000 krát vetší než póry této membrány), ale zároveň je prodyšná (molekula páry naopak 700 menší než póry v tkanině).

 

Membrána může být nalaminována na nejrůznější nosné materiály, nejčastěji je používána v kombinaci s polyesterem.


Je softshell „nepromokavý“?

Nepromokavost znamená, že látka nepropustí vodu ani pod vyšším tlakem. Nepromokavost se měří natažením látky na dno válce a přiléváním vody.  Hodnoty (v mm) jsou odečteny ve chvíli, kdy látka propustí první tři kapky. Aby mohl být materiál označen za nepromokavý, musí mít dle norem alespoň 2000 mm vodní sloupec.

Pro outdoorové aktivity se běžně používají materiály s vodním sloupcem kolem 10 000 mm které již snesou delší pobyt venku a silnější tlak na materiál, který vzniká při pohybu.

Drahé high-tech materiály dosahují vysokých vodních sloupců, ale nikdy nejsou stoprocentně nepromokavé.

Hodnoty prodyšnosti bývají uvedeny společně s nepromokavostí. Jsou měřeny jako váha vody propuštěné ve formě vodní páry 1m2 materiálu za 24 hodin.

Celkovou voděodolnost konkrétního výrobku určují nejen vlastnosti použitého materiálu, ale také kvalita a technologie spojů (švů).

 

Proč používáme softshell pro výrobu psích oblečků?
… protože má řadu výborných vlastností a mezi nimi nás oslovila:

Variabilita. Jako už bylo řečeno, škála materiálů nazývaných jako softshell je široká. Materiály se dají většinou používat samostatně i kombinovat s dalším vrstvami (podšívky, zateplovací výplně atp.).

Vzhled. Softhell je materiál především pro sportovní konfekci, ale jeho vzhled nebrání jeho použití ani u vycházkových  a každodenních modelů. Může být v jakýchkoliv barvách včetně fluorescentních, s potiskem, s různými strukturami povrchu atp.

Odolnost. Laminované materiály je velice odolné proti oděru i proti protržení.
Větruodolnost. Ani tenké softshelly neprofouknou a výborně slouží.

Nepromokavost. Jak jsme výše uvedli, absolutní nepromokavost je v podstatě nedosažitelná, přesto softhelly prokazují vysokou míru nepromokavosti v závislosti na jejich membráně.

Snadná údržba. Softshelly se nemačkají a je možné bez problémů prát v pračce. Pouze není doporučeno používat aviváž.

Univerzálnost. Oblečení ze softshellu je ideální do nejistého a proměnlivého počasí.
 
 
SOFA Dog Wear Outdoorová kolekce

Oblečení pro psy nejen ze softshellu se vyrábí pod značkou SOFA Dog Wear již 8 let. Pro výrobky této značky je charakteristická vysoká kvalita zpracování a dobře padnoucí střihy.

Modely s membránou jsou obvykle soustředěny do Outdoorové kolekce. Naleznete v ní širokou nabídku různých variant softshellu a způsobů jeho použití. Základ celé kolekce tvořily z počátku modely pro chrty, postupem času přibývalo oblečení pro velká nechrtí plemena (RR, ohaři, …), pro malá plemena (basenji, čínský chocholatý pes, …) a během posledního roku byla kolekce rozšířena o modely pro „bull“ rasy (AST, APBT, ABT, SBT, …). Další modely budou nadále přibývat, vývojové oddělení SOFA Dog Wear má rozsáhlé plány a nebude v létě zaháletJ

Oblékáme psy s láskou. Jsme SOFA Dog Wear.

 
 
 
 
  

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta

30.03.2019: Seminář Hrátky s klecí
Chtěli byste, aby váš pes měl pobyt v kleci rád a ne „za trest“? Aby se do klece těšil a vydržel v ní bez stresu odpočívat i cestovat? Představme klec svému psovi jako boudu, která skýtá nejen mnoho zábavy, ale zároveň psovi nabízí bezpečné místo pro odpočinek. Hry s klecí zlepšují i drive psa a prohlubují vztah mezi pánem a psem. Více info ZDE

13.03.2019: HafBO na For Pets
Ve dnech 4. - 7. dubna 2019 se bude konat veletrh For Pets, na kterém se ve čtvrtek a v neděli odpoledne můžete potkat s našimi instruktorkami, které budou provádět ukázky dogfitness. Stavte se, rády Vás uvidí.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2058  (2058 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1534  (1534 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1419  (1419 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1445  (1445 hl.)
Neřeším to
1485  (1485 hl.)

Celkem hlasovalo: 7941


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie